COK (CIESZYŃSKI OŚRODEK KULTURY) – to samorządowa instytucja kultury. Mieści się w zabytkowym budynku Domu Narodowym. Główną misją COK jest upowszechnianie kultury – edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę. Dom Narodowym prowadzi wszechstronną działalność kulturalno-oświatową z zakresu różnych dziedzin kultury: literatury, muzyki, plastyki, teatru i folkloru. Jest miejscem koncertów, spektakli, prelekcji, spotkań autorskich i wieczorów poetyckich, warsztatów, przeglądów, konkursów i wystaw.

TRAMWAJ CIESZYŃSKI – jest magazynem dla Śląska Cieszyńskiego, będącym społeczno-kulturalnym miesięcznikiem z lekką nutą ideologiczną. Wydawcą Tramwaju Cieszyńskiego jest fundacja Lokalsi, której misją jest integracja społeczności Naszego regionu, aktywizacja mieszkańców do współuczestniczenia w życiu swoich wspólnot
i upowszechnianie postaw obywatelskich.

FUNDACJA LOKALSI – to organizacja działająca od marca 2016 roku. Grupa ta prowadzi działania wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych Cieszyna oraz okolic, całego Śląska Cieszyńskiego, m.in. wydając Tramwaj Cieszyński, Prowadzi od lat, lokalny portal informacyjny www.gazetacodzienna.pl. Główną misją Fundacji LOKALSI jest integracja społeczności Naszego regionu, aktywizacja mieszkańców do współuczestniczenia w życiu swoich wspólnot i upowszechnianie postaw obywatelskich.

GAZETA CODZIENNA – to pierwszy internetowy dziennik Śląska Cieszyńskiego, który swym zasięgiem informacyjnym obejmuje cały powiat, a także Zaolzie. Układ i ciekawa charakterystyka strony sprawia, że jest ona najskuteczniejszym nośnikiem reklam w regionie. Opisuje ciekawe wydarzenia życia codziennego, gospodarczego, sportowego, kulturalnego oraz problemy mieszkańców powiatu. Dziennik porusza również tematykę Zaolzia.

STAROSTWO POWIATOWE W CIESZYNIE – to firma, której branża została w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) sklasyfikowana jako: Kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej. Powstała w 1999 roku.

DARMA – Firma powstała w 1993 roku i zajmuje się dystrybucją samochodowych części zamiennych i urządzeń warsztatowych. Zaopatruje warsztaty samochodowe, sklepy motoryzacyjne, firmy transportowe, firmy z własnym taborem samochodowym, oraz obsługuje klientów indywidualnych. Są partnerem sieci ProfiAuto.  

GŁOS ZIEMII CIESZYŃSKIEJ – jest tygodnikiem informacyjno – publicystycznym, istniejącym na rynku prasowym Śląska Cieszyńskiego od ponad pół wieku. To niewątpliwie największy tygodnik powiatowy w kraju, ukazujący się w piątki, w nakładzie 27 tysięcy egzemplarzy. Porusza tematykę regionalną z uwzględnieniem Zaolzia oraz Polonii w Czechach i na Słowacji. W każdym wydaniu zamieszczanych jest co najmniej osiem stron ogłoszeń.  

MODENA – firma działająca na rynku od 30 lat. Specjalizuje się ona w druku offsetowym, druku cyfrowym oraz tworzeniu etykiet i opakowań. Do druku wykorzystuje ona certyfikowane gatunki papieru FSC. Firma ta z chęcią pomaga w doborze materiałów i doradza w przygotowaniu końcowego wydruku DTP PREPRESS.